021-75 248 000 - 2620 4741 - 2620 5882 - 2620 6209 - 2620 4056         نام کاربر: وارد نشده اید   ورود به سیستم                         درخواست عضویت

جاذبه هاي گردشگري دبي


دبي (دوبي) يکي از شهرهاي مهم امارات متحده عربي است. دبي يکي از هفت امارت امير نشين امارات متحده عربي است. دبي بيشترين جمعيت را در ميان اين هفت امارت دارد و دومين امارت بزرگ آن بعد از ابوظبي مي باشد. دبي از ديگر امارت‌هاي امارات متحده عربى متمايز مي باشد از اين لحاظ که درآمد نفت آن تنها 6% از توليد ناخالص داخلي را تشکيل مي دهد و اکثر درآمد امارت دبى از منطقه آزاد جبل علي يا (JAFZ) و از گردشگري و ديگر خدمات تجاري مي باشد . تاسيسات و پيشرفت هاي زياد در صنايع و فعاليت هاي مختلف در دبي باعث شده تا توجهات جهاني را در تمام زمينه ها و پروژه ها جلب کند، از جمله رويدادهاي ورزشي و کنفرانس هايي که دراين شهر برگزار مي شود .

شرايط آب و هوايي و بهترين زمان سفر به دبي

 

 

شرايط آب و هوايي دبي در ماههاي مختلف سال
بيشترين
کمترين

دبي شرايط آب و هوايي در ماه ژانويه

23°C
14°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه فوريه

23°C
15°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه مارچ

27°C
17°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه آپريل

31°C
21°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه مي

36°C
24°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه ژون

38°C
27°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه جولاي

39°C
29°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه آگوست

39°C
30°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه سپتامبر

38°C
27°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه اکتبر

34°C
23°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه نوامبر

30°C
19°C

دبي شرايط آب و هوايي در ماه دسامبر

25°C
16°

موقعيت جغرافيايي دبي 

دبي در جنوب کشور پهناور ايران قرار دارد و جزئي از کشور امارات متحده عربي مي باشد. بسياري از مردم ايران براي تجارت و تفريح به دبي سفر مي‌ کنند.

پارک‌هاي شهر دبي

دبي بوستان‌هاي فراواني دارد که مي‌توان به پارک‌هاي زير اشاره کرد: پارک خور، پارک صفا، پارک مشرف، پارک جميرا، پارک القوز، پارک زعبيل، پارک الوصل، پارک باغ وحش، پارک ممزر: (اين پارک در اقصي شرق دبي، و در مرز امارت شارجه قرار دارد.)

ساعات کار در دبي:

ساعات کار مراکز دولتي: 08:30 تا 14:00شنبه تا چهارشنبه

ساعات کار بانک ها:  08:00تا 13:00

ساعات کار سفارت خانه ها: 08:45 تا 13:30

ساعات کار صرافي ها:  08:00تا 13:00و 16:30 تا 20:30

ساعات کار دفاتر بخش خصوصي و فروشگاه ها ي دبي :

مراکز دو شيفته: 08:00 تا 13:00و 16:00تا 19:00

مراکز يک شيفته:  08:00تا 18:00

ساعات کار مجتمع هاي خريد: 10:00تا 22:00هر روز غير از جمعه ها( 14:00تا 22:00 )

ساعات زندگي در دبي مانند بسياري از کشورهاي همسايه و کشورهاي اطراف درياي مديترانه مي باشد . مردم عادت به خواب نيمروز و خوردن شام در ساعت هاي آخر شب دارند. توجه و اهميت به ساعات کار نيز کمي با ساير کشورهاي پيشرفته متفاوت مي باشد . بنابراين از به تاخير افتادن ساعت قرار و ملاقات کاري خود تعجب نکنيد . تعطيلات آخر هفته نيز در اين جا مفهوم ندارد اگر که جمعه بعنوان يک روز مقدس هميشه تعطيل مي باشد. تعطيلات آخر هفته براي دفاتر دولتي و مدارس روزهاي پنج شنبه و جمعه مي باشد. بعضي از شرکت هاي خصوصي نيز بعد از ظهر پنج شنبه و روز جمعه تعطيل مي باشند .

ساخت و ساز

ساخت و ساز در دبي خيلي سريعتر از کشورهاي غربي پيش مي رود و علتش اينست که نيروي کار ارزاني از آسيا در اختيار گرفته است. يکي از مهمترين علل پيشرفت در ساخت و ساز اينست که دبي در حال متنوع ساختن اقتصادش است؛ در واقع دبي نمي خواهد به درآمد نفت که تصور مي شود تا سال 2020 تمام شود، تکيه کند .

دبي

 

اقتصاد

دبي و ديرا، بنادر مهمي براي توليد کنندگان غربي است. بيشتر مراکز مالي و بانک ها در منطقه بندري مي باشد. دبي اهميتش را به عنوان يک مسير تجاري در دهه 1970 و 1980 بدست آورد. شهر دبي تجارت آزاد طلا دارد. بندر جبل علي در دهه 1970 ساخته شده و بزرگترين بندر دست ساز بشر در جهان است. اما دبي به صورت فزاينده اي در حال پيشرفت به عنوان مرکزي براي صنايع خدماتي از قبيل IT و سرمايه گذاري مي باشد. خطوط حمل و نقل توسط هواپيمايي امارات تقويت شده و در سال 2006 حدود 28 ميليون مسافر را جا به جا کرده اند .

دبي

 

مسافرت هوايي


فرودگاه بين المللي دبي داراي يک مرکز خريد مي باشد. اين فرودگاه جوايز بسياري به خاطر طراحي و سرويس عالي اش برده است. فرودگاه بين المللي، مرکزي، جهاني دبي که در حال ساخت مي باشد، يک منطقه آزاد تجاري را در داخل دبي فراهم مي کند                                                     .

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

فرودگاه دبي

                                      

گردشگري در دبي

گردشگري يکي از استراتژي هاي مهم امارت دبي براي سرازيري دلار به امارات متحده مي باشد . گردشگري دبي مبتني بر خريد است گر چه جذابيت هاي مدرن وتاريخي نيز دارد .

حمل ونقل

دبي در محل تلاقي اروپا ، آسيا و آفريقا واقع شده که موجب دسترسي آسان به آن مي باشد. بيشتر پايتخت ها و شهرهاي مهم پروازهاي مستقيم به دبي را دارند. بيش از 80 خط هوايي به فرودگاه بين المللي دبي مي رود و از آنجا برمي گردد که موجب شده يکي از شلوغ ترين فرودگاه هاى دنيا شود .

مقررات ورود

بيشتر مسافران بايد ويزا براي ورود داشته باشند. اما شهروندان تعدادي از ايالات در اروپا و جاهاي ديگر (شامل استراليا و زلاند نو) مي توانند مهر اجازه ي ورود را روي پاسپورتشان به محض ورود تا 90 روز داشته باشند. بازديدکنندگان از مليت هاي ديگر بايد از ضمانت ساکنان امارات متحده يا يک شرکت يا هتلي که مجوز آن صادره از امارات متحده است برخوردار باشند و تا 30 روز اجازه اقامت دارند .

فستيوال خريد دبي

اين فستيوال هر ساله به مدت يک ماه از ژانويه شروع مي شود. اين فستيوال کل امارات را به يک مرکز خريد دبي تبديل مي کند. علاوه بر آن، اين فستيوال دربرگيرنده برنامه هاي موسيقي، نمايشگاه هاي هنري و رقص محلي مي باشد.

فستيوال دبي

 

اطلاعات کلي در مورد دبي

دبي در سال 1830 يک آبادي کوچک بود با ساکنيني که از راه ماهيگيري، استخراج مرواريد و کشاورزي در مقياسي کوچک امرار معاش مي کردند. در آن زمان، دبي توسط شاخه اي از قبيله بني ياس از وادي ليوا در جنوب، جايي که هم اکنون شهر ابوظبي قرار دارد، اداره مي شد. خانواده آل مکتوم که اکنون نوادگان آن ها کشور را اداره مي کنند، رهبري اين قبيله را به عهده داشتند. تا سال 1800 تغيير خاصي در دبي بوجود نيامد تا اينکه شيخ مکتوم بن حشر آل مکتوم، حاکم وقت، معافيت هاي مالياتي را براي تجار خارجي وضع نمود و اين باعث گرديد تا تجار زيادي محل تجارت خود را از ايران و منطقه شارجه به دبي منتقل نمايند. بعدها انگليس يک خط کشتيراني بين دبي و هند و ساير بنادر مهم منطقه برقرار نمود .

اطلاعات ضـروري در سفر به دبي

اگر در مدت اقامت در دبي نياز به ويزيت پزشک پيدا کرديد ، دو گزينه در اختيار شما است: خصوصي يا دولتي . در صورتي که بيمه پزشکي داشته باشيد ، مي توانيد به بيمارستان هاي خصوصي مراجعه کنيد و اگر حاضر به مراجعه به بيمارستان هاي دولتي هستيد ، مي توانيد به بيمارستان راشد ( 043374000 ) ، بيمارستان اصلي اور‍ژانس در دبي ، واقع در کنار خور دبي ، يا به بيمارستان ايراني ( 043440250 ) واقع در جاده الوصل در سطوه مراجعه کنيد . اگر نياز به آمبولانس پيدا کرديد ، براي خدمات اورژانسي شماره 999 را بگيريد ، و يا اينکه اگر وضعيت چندان بد نيست و مي توانيد خودتان به آنجا برويد درمان در بيمارستان راشد براي همه اورژانس ها رايگان است و مشاوره با پزشک 100درهم هزينه دارد و داروهاي تجويز شده را مي توان از هر داروخانه اي خريداري کرد . بيمارستان ايراني براي مشاوره 50 درهم مي گيرد و معمولاً از داروخانه بيمارستان داروي مجاني ارائه مي کند . در صورتي که نياز به خدمات پزشکي براي کودکان داشتيد بيمارستان الوصل (043241111) به عنوان يکي از بهترين مراکز مراقبت اطفال در خاورميانه ) دولتي يا خصوصي ) مشهور است و نزديک تقاطع وافي واقع شده است .

داروهاي ممنوعه در امارات

در کشور امارات علاوه بر مواد مخدر و داروهاي روان گردان که داراي مجازات هاي سنگيني در دادگاه هاي اين کشور مي باشد ، حمل و مصرف هر گونه داروهاي مسکن کدئين دار و قرص هاي آرام بخش که در داروخانه هاي ايران به وفور يافت مي شود نيز جزو مواد مخدر محسوب شده و داراي محکوميت هاي قضايي مي باشد . جهت پيشگيري از بروز هر گونه مشکل براي مسافرين توجه به موارد ذيل الزامي مي باشد : از همراه داشتن هر گونه داروهاي آرام بخش اعم از قرص، شربت، آمپول هاي اعصاب و خواب آور و مسکن هاي داراي کدئين در هنگام ورود به امارات ، به شدت پرهيز نمايند .

پارک آبي وايلد وادي

يک ماجراجويي فراموش نشدني در پيشرفته ترين پارک آبي دنيا در انتظار شماست. اين پارک با مساحتي حدود 5 هکتار ما بين هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلي جميرا قرار دارد. پارک آبي وايلد وادي به شکلي طراحي گرديده تا ساعت هاي مديدي از لذت و هيجان را به جستجوگران هيجان و همچنين خانواده ها تقديم نمايد . با بيش از 23نوع وسيله تفريحي و سرگرمي آبي که بيشتر آن ها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازديد کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پيوسته از حرکت بر روي آب در طول اين مراحل لذت ببرند . طراحي هنرمندانه وسيله ها شامل هشت سرسره آبي انفجاري و دو بخش موج سواري در اين پارک، هيجان فوق العاده اي را براي تمامي سنين به همراه مي آورد. شما مي توانيد حالت بي وزني را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کيلومتر در ساعت بدون ديدن کوچکترين آسيبي تجربه نماييد. اين سرسره بلندترين و پر سرعترين سرسره دنيا (بغير از آمريکاي شمالي) مي باشد که يک سقوط نفس گير 33 متري همراه با يک آبشار به عمق وادي را براي شما خلق مي نمايد. اين پارک بر اساس افسانه قديمي سندباد طراحي گرديده است. نوع طراحي و توجه به جزئيات مانند خلق شخصيت هاي کارتوني براي کمک کردن به ساختار موضوع باعث گرديده تا اين پارک آبي، جايزه بهترين طراحي و ارائه پارک هاي آبي را از طرف انجمن نوآوري در ساخت پارک هاي آبي، به خود اختصاص دهد .

وايلد وادي دبي

 

وروديه: 140 درهم براي بزرگسالان و 120 درهم براي سنين 4تا 12 سال

ساعات کار

ژانويه تا فوريه: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

مارس تا مي: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر

ژوئن تا آگوست: 1 بعد از ظهر تا 9 شب

سپتامبر تا اکتبر: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر

نوامبر تا دسامبر: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

خور دبي

خور دبي يک ورودي آب از دريا به داخل خشکي مي باشد که باعث گرديده تا دبي به دو بخش ديره و بردبي تقسيم شود. اين خور نقش مهمي در شکل گيري اقتصاد دبي داشته است. با توجه به اهميت آن و طبق دستور حاکم وقت دبي در سال 1954، افزايش عمق و عرض خور آغاز گرديد تا بدين وسيله امکان تردد و پهلو گيري لنج ها و کشتي هاي کوچک و متوسط فراهم شود . در کنار خور شما لنج هاي زيادي را مشاهده خواهيد کرد که در حال بارگيري (و يا تخليه) کالا به مقصد ايران، کشورهاي حوزه خليج فارس، هند و آفريقا مي باشند . براي جابجايي و تردد بين اين دو بخش از يک تونل زير آبي و دو پل احداث شده بر روي اين خور استفاده مي شود. طول اين خور در حدود 15 کيلومتر و عرض آن 500 متر مي باشد. جالب است که بدانيد اولين هواپيمايي که به دبي پرواز نموده( 1937 )، بر روي همين خور فرود آمده است. اين هواپيما متعلق به خطوط هوايي انگلستان بوده و هفته اي يکبار در مسير سوت همپتون به کراچي پرواز مي کرده است . اين خور اکنون جلوه زيبايي به شهر دبي بخشيده است. قايق هايي که در زبان محلي به آن ها "ابرا" گفته مي شود مردم محلي و توريست ها از يک سمت خور به سمت ديگر منتقل مي نمايند . اين قايق هاي چوبي در حدود 30 مسافر را حمل مي کنند و بطور مرتب تا پاسي از شب بين دو طرف خور درحرکتند. ديدن نماي شهر و لنج هايي که در کنار خور پهلو گرفته اند، از داخل اين قايق ها بسيار ديدني است. کرايه اين قايق ها 50 فلس مي باشد. شما مي توانيد در صورت تمايل يک قايق را بصورت اختصاصي با پرداخت 30 تا 50 درهم براي يک ساعت گردش در خور دبي کرايه نماييد. شرکت هاي توريستي در دبي تورهاي خاصي نيز براي گردش در خور دبي ارائه مي دهند. اين تورها شامل يک گردش چند ساعته برروي خور در داخل لنج هاي ستني يا کشتي هاي مسافرتي کوچک مي باشد (قسمتي از عرشه لنج ها با شيشه محصور شده و سيستم هاي برودتي اين قسمت مسافرين را از گزند هواي گرم تابستان محافظت مي نمايد  .(در بعضي تورها، شما شام را نيز بر روي خور صرف خواهيد کرد. هزينه اين تورها بطور متوسط بين 35 تا 260 درهم براي هر نفر مي باشد .

خوردبي

 

برج خليفه دوبي

برج خليفه آسمان خراشي است که در شهر دبي قرار دارد. اين برج با 160 طبقه و ارتفاع 828 متر (به گفته سازندگان اين برج ارتفاع برج خيلفه تا نوک آنتن آن به بيش از يک کيلومتر مي ‌رسد هر چند تا کنون ارتفاع واقعي اين برج اعلام نشده ‌است چرا که با اصرار اماراتي‌ ها طول اين برج در زمان ساخت افزايش يافت و از اعلام اوليه فراتر رفت)، در حال حاضر عنوان بلندترين سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده‌است. برج خليفه در روز چهارم ژانويه 2010 گشايش يافت. اين برج در خيابان شيخ زايد در دبي واقع شده و داراي بخش‌هايي با کاربردهاي تفريحي، مسکوني، تجاري و اداري مي‌ باشد و بخشي از آن نيز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است. گل صحرايي اصلي ‌ترين ايده‌ ي طراحي برج دبي را به معماران آن داده ‌است. اين طراحي نه تنها از نظر شکل فيزيکي نيروي وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار مي‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمايي منحصر به فرد و بدون اشراف به سوي ساير واحدها مي‌ دهد ، همچنين استفاده از طاق در نماي برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خليفه از معماري اسلامي است .                                                                                                                                                                                                                             
                                                      

برج خليفه دبي

                                                                                                                                                                                    

هتل برج العرب

ساختمان آن 321 متر ارتفاع دارد و در جزيره‌اي مصنوعي 280 متر از خشکي بنا شده ‌است. کوچک ‌ترين اتاق هتل 169 و بزرگ‌ ترين اتاق آن 780 متر مربع مساحت دارند. رقم دقيق هزينه شده براي ساختمان بنا مشخص نيست، اما گمان مي ‌رود بيش از1 ميليارد دلار آمريکا باشد. براي جبران هزينه‌ها تمامي اتاق‌هاي هتل بايستي براي 400 سال اجاره شوند . صاحبان هتل آن را7ستاره مي ‌خوانند، اما در واقعيت بيشتر سازمان‌هاي رتبه ‌دهنده تنها تا 5 ستاره رتبه مي ‌دهند. هفت طبقه از اين هتل به صورت آکواريوم در زير دريا وجود دارد. اجاره کوچک ‌ترين اتاق اين هتل شبي 6 هزار درهم است. سرو هر غذا در اين هتل کمتر از1000 درهم نيست .

هتل برج العرب

 

تور هاي دوبي

تعداد زيادي شرکت در دبي تورهاي گوناگوني از شهر و خارج از شهر را ارائه مي کنند. اين تورها براي مسافراني که مي خواهند در طي يک مدت زمان کوتاه از دبي ديدار کنند و کساني که دسترسي به وسيله نقليه شخصي ندارند، بسيار مفيد خواهد بود. اين تورها مي توانند از يک تور نيمروز گردش در شهر تا يک تور شبانه ديدار از صحرا متغير باشند. در تورهاي تمام روز يا تورهاي هنگام غروب يا شب معمولا غذا نيز سرو مي شود ولي در تورهاي نيمروز، شما قبل از ناهار به هتل برگردانده مي شويد. هزينه تورها معمولا براي يک تور يک ساعته از خور در حدود 50 درهم، براي يک تور نيمروز گردش در شهر حدود 110 درهم و براي يک تور شبانه ديدار از صحرا در حدود 350 درهم مي باشد. در روز تور شما را از درب هتل يا محل اقامت خود به محل تور منتقل مي کنند. تورها معمولا در زمان تعيين شده آغاز مي شود. در صورت استفاده از تور صحرا، حتماً لباس مناسب (خنک و راحت)، کلاه و عينک آفتابي به همراه داشته باشيد. درجه حرارت در صحرا بعد از غروب آفتاب مي تواند به مقدار زيادي کاهش پيدا کند لذا به همراه داشتن لباس گرم نيز توصيه مي شود. ايمني تورها نيز بسيار خوب و در حد مطلوب مي باشد.                                                                                                                                                                                      

تور صحرا

اين تور يکي از معروف ترين تورهاي دبي مي باشد. هدف اصلي در ارائه اين تور، نشان دادن چهره واقعي کوير و زندگي باديه نشينان به بازديد کنندگان مي باشد. مدت زمان اين تور مي تواند بين چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رايج ترين تور شما حدود ساعت 3 يا 4 بعد از ظهر به طرف صحرا حرکت کرده و در اولين قسمت با ماشين هاي چهار محور (4WD) به گردش در ميان تپه هاي شني کوير مي پردازيد . سپس به يک کمپ مي رسيد که به صورت سنتي ساخته شده است. صرف شام و نوشيدني، استفاده از بوفه کامل، موزيک و رقص عربي در زير آسمان زيبا کويراز برنامه هاي اين قسمت مي باشد. اين تور با بازگشت به شهر در حدود ساعت 10 شب پايان مي يابد. در تورهاي يک روزه و يا چند روزه، برنامه هايي از قبيل ديدار از وادي ها و روستاها، مزارع پرورش شتر در کوير، ديدار از کوه هاي حجر، ديدار از منطقه زيبا و خوش آب و هواي حتا، شنا در استخرها و چشمه هاي اين منطقه، توقف در هتل حتا، صرف غذا در اين هتل و استفاده از امکانات ورزشي آن، ديدار از قديمي ترين مسجد امارات و حضور در جمعه بازار در نظر گرفته شده است . بازديدکنندگان از دوبي نمي ‌توانند تجربه کاملي از صحرا داشته باشند مگر آنکه در يک سفر صحراي صوفيانه شرکت کنند.                                                                                                                                                                                                                                                                                             

تور اتوبوس شگفت آور دوبي

اين تور براي نخستين بار در خاورميانه ارائه مي شود. شما سوار بر يک اتوبوس مي شويد، ابتدا گردشي در شهر خواهيد داشت و سپس سوار بر همان اتوبوس وارد خور دبي مي شويد و ساعتي را به گردش بر روي اين خور مي پردازيد. داخل اين اتوبوس به امکانات مختلفي از جمله سيستم برودتي مجهز گرديده است. جليقه نجات و ساير تجهيزات مورد نياز در مواقع ضروري نيز در اين اتوبوس تعبيه گرديده است. يک راهنما در طول سفر اطلاعات جالبي را در اختيار شما قرار خواهد داد. هزينه اين تور براي افراد بزرگسال 95 درهم و براي کودکان 65 درهم مي باشد.                                                                                                                                                                                                                           

توراتوبوس دبي

                                                                    

تور اتوبوس دوطبقه دوبي

ديدارکنندگان از دبي مي توانند مناظر شهر را از طبقه دوم اين اتوبوس هاي دو طبقه مشاهده کنند. اين اتوبوس ها داراي 44 صندلي در طبقه بالا و 28 صندلي در طبقه پايين هستند. چشم انداز شهر از طبقه دوم اين اتوبوس ها که تقريبا سرباز نيز هستند، بسيار جالب است. يک راهنما نيز در طول مسير اطلاعات جالبي از گذشته و حال دبي را براي شما بازگو مي نمايد. هزينه اين تور در حدود 75 درهم براي بزرگسالان و 45 درهم براي کودکان مي باشد.                                                                                                                                               
                                     

اتوبوس دوطبقه دبي